Blog

PF 2018

Končí rok 2017. Byl jaký byl. Pro někoho dobrý, pro někoho špatný, pro někono nijaký, pro někoho výjimečný, ….

Z mého pohledu a možná pokud se s následujícím ztotožníte, zůstává faktem, že to byl dobrý rok, protože žijeme. A protože máme mír. Pro někoho může být mír kravina, ale pro mě ne. A když už žijeme, můžeme se radovat, protože je jen na nás, zdali se chceme radovat. Radost nám nikdo nezakáže. A když se můžem radovat, jsme šťastní. A když jsme šťastní, usmíváme se a děláme naším úsměvem radost druhým. A nestojí to ani korunu, takže nepotřebujeme být „v balíku“, abychom udělali radost druhým. A když děláme radost druhým, děláme radost i sobě.

Existuje minimálně sedm věcí, které nás nutí či nutily být nešťasnými. Bude rok 2018 a já vám přeji, aby níže uvedené nebylo pravdivé na konci roku 2018. Ani u mě ani u vás.

 

1. Jsem obětí minulosti

Nejsme obětí vlastní minulosti, ale obětí současnosti kvůli minulosti. Naše minulé činy určily, jací jsme. Děláme chybu, když dokola rozebíráme svoji minulost. Naše minulost nás bude pronásledovat jen dotehdy, do kdy jí to budete dovolovat.

2. Jsem na to příliž starý

Nikdy nebudeme starý na něco. Nelson Mandela se stal prezidentem, když měl 76 let a Leonardo da Vinci namaloval Giocondu (monu Lisu), když měl 51 let. Pokud o sobě pochybujeme a myslíme si, že náš čas pominul, strácíme sebevědomí a sílu pro svoji realizaci.

3. Když budu mít … budu šťastný

Štěstí nepříjde s dosažením cíle. Štěstí je pomíjivé. Soustřeďme se na schopnost cítit se šťastný bez toho, abychom si kladli podmínky.

4. Můžu to udělat až potom

To je nejrozšířenější lež ze všech, které sobě říkáme. Jde o to, že nikdy nevíme, kolik máme ve skutečnosti času. Jestli budeme čekat na okamžik, kdy budeme na něco připravený, ten okamžik možná nikdy nenastane.

5. Jsem smolař, protože všechny moje pokusy byly zbytečné

Zapomeňme na to, jak vypadá náš život. Soustřeďme se a začněme s tím, co máme. Úspěch je proces, který se skládá z malých rozhodnutí a akcí, které nás postupně přivádějí k našemu cíli.

6. Nejsem jako on

Lidé jsou různí a jedineční. Každý při narození má vlastní start do života a vlastní možnosti, které na počátku neovlivní. Rádi se porovnáváme s lidmi, kteří jsou na vrcholu kariéry, nebo někde, kde chceme být i my. ale nechce se nám připouštět myšlenka, kolik je práce, odříkání a dalších věcí potřebných k tomu, aby se člověk dostal na to místo. A přitom je to tak jednoduché – stačí svůj sen zrealizovat. To je jedna z věcí, co můžeme ovlivnit.

7. Komlexy mi blokují schopnosti a úsilí

Chyba. To, co v sobě nenávidíme a to, co se stále snažíme zatajit před světem, z nás dělá jedinečným a přitažlivým pro ostatní. Nebuďme špatnou kopií originálu, nebuďme „ovcemi“. Buďme originálem takovým, jaký my chceme být.

 

To těžké, které nás potkává je jen kořením našeho života. Mám kamaráda Josífka, kterého jsem díky své blbosti dlouho neviděl, který, když měl špatný den, nebo se mu něco nepříjemného přihodilo podíval se nahoru a s úsměvem na rtech říkal: „Děkuji ti pane Bože, že mi dáváš to nejlepší, co tam máš.“

Všechno nejlepší do nového roku vám přeje JirkaUložitUložit

UložitUložitUložitUložit

0
  Související příspěvky
  • No related posts found.

Přidat komentář


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..